Otse põhisisu juurde

Taylor Jenkins Reid "The Seven Husbands of Evelyn Hugo"

 

Raamatu tegevus toimub glamuuri ja intriige täis 50-ndate Hollywoodis ning kaasajas.  Autor on öelnud, et inspiratsiooni romaani kirjutamiseks sai ta mitmete näitlejate biograafiatest, kuid eriti Elizabeth Taylori armastust ja kirge täis elust. 
Peategelane Evelyn Hugo on Kuuba päritolu, vaesuses kasvanud ning filmimaailma tipus säranud 79-aastane,  mitmeid kordi abielus olnud staar, kes otsustab anda noorele ajakirjanikule Monique Grantile ainulaadse võimaluse teda ajakirja "Vivanti" jaoks intervjueerida. Monique peab ennast küll heaks ajakirjanikuks, kuid isegi tema ülemus ei suuda mõista, miks Evelyn Hugo, kes on aastaid pressiga kõnelemast keeldunud, resoluutselt just Monique'i nõuab. Jumaliku Evelyn Hugo ja tema seitsme abikaasa skandaalne elu oleks tõeline tähelepanu äratav portreelugu, mis lennutaks ajakirja edetabelite tippudesse ning oleks karjäärihüppeks Monique'ile. Keelduda ei ole võimalik.
Kuulsal filmistaaril on, aga tegelikult hoopis teised kavatsused ja miks on oluline just see, et Monique asjaga seotud oleks, selgub alles raamatu lõpu poole. Kommentaarid