Otse põhisisu juurde

Kristina Ohlsson "Tuhkatriinud"

Lugu antakse edasi nii politseitöötajate, kurjategija kui kaasosalise pilgu läbi. Stockholmi polisei eriuurimisrühma kogenud juht Alex Recht, analüütik Frederika Bergman ning uurija Peder Ryth saavad teate rongist kaduma läinud väikesest tüdrukust. 6-aastane Lilian rööviti ajal, kui tema ema Sara Sebastiansson läks peatuses korraks perroonile helistama, et mitte äratada magavat last. Sara jääb rongist maha, kuna tema poole pöördub abipalvega vigastatud koera omanik.
Politsei peamiseks kahtlusaluseks saab Sara vägivaldne abikaasa, kuniks leitakse laip, mis senised oletused pea peale pöörab. Filmilikult tempokas süžee, kus tegelaste eraelu põimitud uurimistegevuse vahele. Karakterid on mitmetahulised- ambitsioonikas ja ülemuse tunnustust ootav Peder, kes vaevleb abieluprobleemide küüsis, ebamäärases suhtes olev Federika, kes  kahtleb enda ametivalikus ning kelle oskustes ja vajalikkuses ei ole tema töökaaslased just veendunud ja paberimäärimisest tüdinenud Alex, kes muretseb pojast kaugenemise pärast. 
Raamatu autor Kristina Ohlsson töötas ka ise politseis analüütikuna ning debüteeris Rootsis krimisarjaga 2009.aastal. Kokku on Alex Rechti ja Frederika Bergmani sarjas ilmunud 6 osa. Lisaks on ta kirjutanud mitmeid noorteraamatuid, mis samuti eesti keelde tõlgitud. 

Kommentaarid