Otse põhisisu juurde

Mattias Edvardsson " Täiesti tavaline perekond"

Oskuslikult konstrueeritud põnevikus, valetavad kõik kõigile, naine oma mehele, mees oma naisele, tütar vanematele ja vanemad tütrele, parimad sõbrad üksteisele ning kõik kohtusüsteemile. 
Nii öelda täiesti tavaline perekond- advokaadist ema Ulrika, preestrist isa Adam ja nende ainus tütar Stella elavad Rootsis Lundi linnas. Ulrikale on aegade jooksul olnud esikohal karjäär, Adamile, aga tütre vastutustundlik ning moraalne kasvatamine ja käitumine. Nende mässav teismeline tütar Stella on püsimatu hing, kes teeb, mida tahab ning kelle suurimaks unistuseks on minna Aasia ringreisile. Oma parima sõbranna Aminaga moodustavad nad vastandliku, kuid teineteist täiendava koosluse, armastades ja usaldades teineteist sajaprotsendiliselt.
Rikas ärimees leitakse pussitatuna ning Stella vahistatakse. Perekonna dünaamika paistakse pea peale ja fassaad hakkab purunema. Selgub, et Stella oli Christopher Olseniga suhtes ning kuna tüdruk on impulsiivne ja ebastabiilne, samuti leitakse mõrvapaigast tema jalajäljed, siis on ta otse loomulikult peamine kahtlusalune. 
Preestril tuleb minna vastuollu oma tõekspidamistega ja valetada, advokaadil eirata advokaadivannet, hävitada asitõendeid ning teha lubamatuid kokkuleppeid, et päästa oma tütar. Milleks oleksid võimeline sina?

Kommentaarid