Otse põhisisu juurde

Delphine de Vigan "Underground time"


Raamatu pealkiri "Underground time", tõlkes maaalune aeg on autori viide ajale, mil inimesed tunnevad ennast suurlinnas igapäevaselt kõige rohkem üksildasena, vaatamata sellele, et viibivad  metroos tihedalt inimestest ümbritsetuna. 
Paralleelselt antakse edasi kahe inimese lugu -  Mathilde ja Thibault oma. Raamatus on väga vähe dialoogi, kuid öeldakse sellegi poolest väga palju. 20.mai on päev kui mõlema peategelase elu muutub.
Mathilde on lesk, kasvatab üksi lapsi ning töötab suurkorporatsioonis osakonnajuhatajana. Tema abikaasa Philippe hukkus 10 aastat tagasi autoõnnetuse tagajärjel. Rutiinne töö aitas Mathildel kaotusvalust üle saada. Ta tunneb küll ennast üksildasena, kuid lapsed hoiavad teda rõõmsana ning huvitav töö pakub talle rahuldust kuni päevani, mil läheb vastuollu oma ülemusega. Endine mentor hakkab teda tööalaselt kiusama, alandama, eirama, ja manipuleerima igal moel ning lõpuks saab Mathilde tööruumiks kabinet wc vastas, ilma arvutita. 
Thibault on  arst, kes on õnnetus suhtes Lilaga. Kunagi oli tema unistuseks saada kirurgiks, kuid nooruspõlve õnnetuse tagajärjel kaotas ta osaliselt ühe käe sõrmed. Seetõttu on tema tööks nüüd esmaabi ja koduvisiitide tegemine. Ta oskab küll kõiki teisi aidata, kuid ei saa kuidagi iseendaga hakkama. 
Terve raamatu hoiab lugeja jaoks pinget üleval, see, kas Mathilde ja Thibault lõpuks kohtuvad. Hollywoodilikku lõppu ei tule.

Kommentaarid