Otse põhisisu juurde

Nasta Pino "Trepikoda"

http://www.rahvaraamat.ee/images/products/000/511/851/thumbnails/view/0ac4e6856c1a71ec9f0d3453b5986f1e1e68b3a9/trepikoda.jpg
Raamatus on kirjeldatud inimeste elu ühes trepikojas kolme elaniku vaatevinklist. Valli, Renata ja Laine on elanud samas majas ja samas trepikojas maja valmimisest peale. Valli on pensionär ja töötab  majahoidjana. Ta on sündinud Ukrainas, kuid tema vanemad kolisid Eestisse kui tüdruk oli teismeline. Tütarlaps alustas kooliteed Elvas vene koolis. Keskkooli lõpueksamite ajal suri tema isa ja paari kuu pärast ootamatult ema. Neiu pidi varakult tööle minema. Varsti ta abiellus, sünnitas lapsed. Nüüd on ta juba aastaid lesk nagu ka pensionäridest endised õpetajad Renata ja Laine ning kõik nad elavad üksi oma suurtes korterites.

Valli mõtted: "Enne magamaheitmist oleks hea midagi lugeda. Midagi kerget ja rõõmsat. Naerge jah, täna võtan Oskar Lutsu "Tootsi pulma". Vähemalt kümme korda loetud, meeleolu parandamiseks sobib ikka ja jälle."

Naise tähelepanekud eesti naiste kohta: "Eesti naised vananevad aeglaselt, viiekümnene võib välja näha nagu kooliplika. Alles seitsmekümne järel hakkab asi kiirenema ja kaheksakümnene on paras vanaeit valmis. Kes kauem elab, ei muutu enam, jääb vist ka saja-aastaselt samasuguseks, nii mulle paistab. Eesti karmivõitu kliima mõjub vist ka teisest rahvusest inimestele, hoiab kauem noore ja erksana."

Kommentaarid

  1. Anu Lamp? Tõesti või? Soovitaja vist blogisid ei loe, muidu sellised apsud sisse ei tuleks.

    VastaKustuta

Postita kommentaar