Otse põhisisu juurde

"Eveline von Maydell: mustvalge maailm"

Eveline von Maydell: a world in black and white
Эвелине фон Майдель: черно-белый мир

See raamat on seotud näitusega "Eveline von Maybell: mustvalge maailm". Näitust saab vaadata Kadrioru kunstimuuseumis 07.09.2014. Eesti Kunstimuuseumi ja Rahvusarhiivi koostöös valminud näitus "Eveline von Maybell: mustvalge maailm" tutvustab üht sõja-aastail Eestisse maha jäetud erandlikku kunstikogu. Näitus oli imeilus. Kellel aega on ja Tallinnasse minek, soovitan kindlasti Kadrioru muuseumi näituselt läbi astuda. 

Raamat tutvustab Eveline von Maydelli elu, varipiltide traditsiooni ajalugu. Oma muljeid Eveline von Maydelli käärilõigete kogu konserveerimisest Riigiarhiivis ajavahemikus 2013-2014 jagab konservaator Kärt Pauklin. Raamatus on palju imelisi Eveline von Maydelli käärilõike pilte loomadest, lastest ja inimestest kõik võimalikes tegevustes, toas ja õues. 

Käärilõige ja sellega suguluses olev siluetikunst jõudsid Euroopasse 17. sajandil Kagu-Aasia kultuurist. Nn. Hiina varjud levisid mööda vanu kaubateid Ida-Aasiast ja Indiast Pärsia ja Türgi kaudu Balkanile ning Põhja-Aafrika ja Itaalia kaudu Lääne-Euroopasse, kus nn. Varjulava püsis eriti kaua Pariisis. Raamatus on Eveline von Maydelli teadaolevate näituste nimekiri.

Raamatu leiate erialakirjanduse osakonnast. Tiina-Mall Kreem "Mamma Liine mälupildid"

See väike raamat sisaldab Eveline von Maydelli käärilõikeid. Jutukesed piltide juurde on kirjutanud Tiina-Mall Kreem. Tagakaanel on lühidalt edasi antud Eveline von Maydelli elulugu.

Raamatu "Mamma Liine mälupildid" leiate meie raamatukogu lasteosakonna laenutusest.

Soovitab Evi

Kommentaarid