Otse põhisisu juurde

Christian K. Stead "Risk"

Sari Moodne aeg

http://www.apollo.ee/media/catalog/product/cache/1/image/530x751/17f82f742ffe127f42dca9de82fb58b1/9/7/9789985329092.jpg.jpgRomaanis "Risk" kujutab kirjanik peategelast Sam Nolat 21. sajandi alguse muutuvas maailmas. Ka tema isiklikus elus toimuvad suured muutused. Hiljaaegu lahutatud Sam tuleb tagasi Londonisse, kus ta nooruses oli veetnud paar aastat. Ootamatult selgub, et tema kunagisel armulool Simonega on olnud tagajärg ja tal on täiskasvanud tütar Letty, kes soovib isaga suhelda.

Sami lahutatud naine ja ta kaks poega elavad endiselt Uus-Meremaal ja Sam suhtleb ka nendega tihedalt.

Ajad on ärevad. Kaksiktornid on kokku varisenud ja on alanud Iraagi sõda. Nolal aga läheb paremini kui kunagi varem. Ta töötab pangas ja on edukas. Finantskatastroofid on alles ees, kuid ohuaimus on juba õhus.

Iraagi sõda, mis oli mõeldud Ameerika veritasuna, "tõi veel rohkem surma ja hävingut, enam laastamist, suuremat viha ja kättemaksuiha. Nende aastate jooksul oli suurem jagu kaastundest 9/11 vastu lahtunud."

2008. aastast algab kriisiaeg. Sam Nola lastakse töölt pangast lahti. Samal ajal saab ta teada rõõmsa uudise, mis toob Samile pisarad silma - tema tütar Letty kingib talle esimese lapselapse. Pankade surm ja lapselapse sünd - elu kaks tahku. Sam Nola seni täiuslikku ellu löövad mõrasid ka tema ebakindlad suhted isiklikus elus ja kahe hea sõbra surm.

Christian K. Stead (sünd 1932) on Uus-Meremaa romaanikirjanik, luuletaja ja Aucklandi ülikooli õppejõud. Tema romaanid on "Mansfield" ja "Mu nimi on Juudas".

Head lugemist!

Soovitab Anne

Kommentaarid