Otse põhisisu juurde

Voldemar Kuslap "Minu muinaslugu muusikas"

Tallinn : Tänapäev, 2011

Ligi 50-aastase lavastaažiga laulja ja näitleja Voldemar Kuslapi meenutusteraamat oma elukäigust, mis tihedalt seotud "Estonia" teatriga, sisaldab ka rohkesti meeldivaid mälestusi kolleegidest.

Voldemar Kuslap on ise öelnud, et talle pole miski iseenesest kätte tulnud, kõik on nõudnud palju tööd ja vaeva, et teatritöö on üks lakkamatu otsimiste, kahtlemiste, suurte südamemurede, kuid ka leidmiste aeg.

Raamatus jagavad oma muljeid ka Helgi Sallo, Eino Baskin, Valter Ojakäär jt. Samuti saab lugeda katkendeid toonastest teatriarvustustest. Lisaks palju huvitavaid fotosid.

Voldemar Kuslapi meenutused on kirja pannud Piret Tali.

Voldemar Kuslapi (sünd 1937) lapsepõlv möödus Lõuna-Eestis. Laulda meeldis talle juba varakult. Tema ande avastas laulupedagoog Mari Kull, kellelt tulevane laulja sai oma esimesed õpetused. Edasi järgnesid õpingud Tartu Muusikakoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Viktor Gurjevi lauluklassis, mille lõpetas 1968. a. Aastatel 1964-1965 laulis Kuslap "Estonia" kooris, alates 1965. aastast oli samas solist. 1974-1979 oli ta Tallinna muusikakooli pedagoog. V. Kuslap on loonud palju huvitavaid rolle nii ooperites, operettides, muusikalides kui tegelenud ka estraadimuusikaga. Aastal 2010 toimus tema lahkumisetendus, kuid esinemisettepanekuid võtab ta endiselt vastu ja hoiab end vormis.

Kommentaarid