Otse põhisisu juurde

Kajsa Ingemarsson "Väikesed kollased sidrunid"

Ajakirjade Kirjastus AS, 2011

Agnes on väikelinnast pärit noor naine, kes peale aastaid restoraniäris rügamist jõudnud ülemkelneriks Stockholmi ühte peenemasse prantsuse restorani Le Bateau Bleu. Tema poissõber Tobias teenib, aga leiba muusikuna Christer Hammondi rockshows.

Elu tundub olevat täiuslik, kuni ta satub oma töökohal seksuaalse ahistamise ohvriks ning peab seetõttu päevapealt lahkuma. Lisaks üllatab ka jumaldatud poissõber teatega, et armastab üht nabarõngaga rinnakat blondi taustalauljat bändist.

Kuna kadunud on nii töökoht mainekas restoranis kui armastus, siis tuleb noorel naisel alustada uuesti. Uusi tutvuseid tuleb Agnese ellu aga järjest: oma sõbranna Lusseninga baaris muret uputades kohtub ta itaalia päritoluga Paologa ning hiljem kolib tema majanaabriks salapärane noormees David, kes armastab valju ja kohutavat muusikat ning külastab häirivalt tihti Agnese töökohta.

Töötukassas intervjuul käies saab Agnesele selgeks, et "tänu" endisele ülemusele Gerardile on tee tipprestoranidesse tema jaoks suletud ning enda veepeal hoidmiseks tuleb vastu võtta vähetasuv ettekandjatöö "Pastakungenis". Juhus viib ta, aga kokku endise töökaaslase Kallega, kellel on plaanis avada väike restoran ning Agnes otsustab ebameeldivast "Pastakungenist" pääsemiseks Kalle meeskonnaga liituda. Restoran saab vahemerelise sisu ja nime: "Väikesed kollased sidrunid". Restorani käivitamine ei lähe nii lihtsalt: kulud ületavad tulusid suurelt. Ellu jäämiseks oleks vaja, vaid ühte positiivset arvustust "Aftonbladetis" mainekalt toidukriitikult Lolalt...

Soovitab Leigi

Kommentaarid