Otse põhisisu juurde

Gabriel Hazak "Kilde ja mõtteid: elust, ülikoolist, õigusest, poliitikast"

Tallinn, Tallinna Tehnikaülikooli Kirjastus 2010

Gabriel Hazak on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Pikki aastaid oli ta õppejõud Tallinna Tehnikaülikoolis. Ta on tegelenud poliitikateaduse, rahvusvaheliste suhete, inimõiguste ja Euroopa Liidu õigussüsteemi problemaatikaga, õpetanud ka kõne- ja vaidluskunsti.

Autor ise ütleb eessõnas oma raamatu tutvustuseks: "Sinu ees on ... valikuline väljavõte ühe Eesti inimese elust, arengust ja tegemistest – eelkõige juristi, poliitikavaatleja ja õppejõuna. Peamine eesmärk on panna lugejat erinevate, eriti õiguse ja poliitika valdkonna probleemide abil aktiivselt kaasa mõtlema... Kõik käsitletud probleemid on võetud tegelikkusest, nad eksisteerivad meie kõrval nii aja kui ruumis."

Raamatu esimeses esitab autor kilde oma elust ja tegevusest, teine osa räägib Eesti-Vene suhetest. Kolmas osa on üles ehitatud küsimuste-vastuste vormis. Temaatika on üsna lai. Mõned näited: astmelisest tulumaksust, vabaabielust, eutanaasiast, vandenõuteooriatest, eurost jne. Väga huvitav lugemine.

Autori soovitus: "Raamat on mõeldud laiale huvilisteringile, sobides suures osas ka abimaterjalina politoloogiat ja õigust õppivaile tudengeile."

Soovitab Aili

Kommentaarid