Otse põhisisu juurde

Ann Fernholm "Kuidas lapsi sööma saada. Matk maitsete maailma"

Raamat võiks kuuluda iga "rohelise" lapsevanema lugemislauale või veel parem oleks see läbi lugeda enne lapsevanemaks saamist. Raamatu autor Ann Fernholm on ema, teadusajakirjanik ja molekulaarse biotehnoloogia doktor, nii et tal on olemas teadmised kui isiklikud kogemused. 
Esimesed peatükid räägivad rohkem beebiea toitumisest ning sellest, mil moel toiduainetööstuse reklaam mõjutab värskeid lapsevanemaid. Kuidas sa jätad oma väikelapsele ostmata purgitoidu, kuhu on juba lisatud kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalid ning pakud talle hoopiski isetehtud püreed?
Teada tuntud tõdedest toob autor välja, selle et lapsi tuleb erinevate maitsetega harjutada, laps peab toitu maitsma rohkem kui ühe ampsu enne, kui keelduda tohib, koos söögivalmistamise, tähelepanu kõrvale juhtimise ning keelamisnipi, mis kõigi laste puhul ei pruugi muidugi toimida. Raamatust leiab siiski ka mitmeid uusi praktilisi näpunäiteid, mis sobivad veidi suuremategi laste söömisprobleemide puhul katsetamiseks, näiteks ampsu-uss, söögi ajal muinasjuttude rääkimine, toiduga pimesikumäng jne.
Eesti keeles on Ann Fernholmilt veel ilmunud teinegi toitumist puudutav raamat "Magus veri : suhkrusõltuvuse needus : kas süsivesikud on kõige kurja juur ja rasvad polegi nii pahad?", Petrone Print, 2015.

Kommentaarid