Otse põhisisu juurde

Rein Sikk "Minu Ugrimugri: uskumatud seiklused soome-ugri ilmas"

Seekordne "Minu-sarja" raamat ei käsitle konkreetset maad, linna ega sealsete inimeste elu-olu, vaid peategelaseks meie hõimlased soome-ugrilased (marid, hansid, komid jne). Mõnusa huumoriga kirjutatud raamat paneb huviga kaasa elama algusest lõpuni.

Rein Sikk ise kirjutab raamatu tagakaanel:
"Kirjutasin selle raamatu, et välja öelda ugrimugri suurim saladus. Ugrimugri – see on meie, soome-ugri rahvaste särav maailm täis vahvaid hõimlasi ja enneolematuid juhtumisi. Selliseid, mis saavad juhtuda vaid maalähedaste ugrimugridega, ei kellegi teisega: rokkivad vanaemad kartulipõllul, silmini õllesiltidesse uppunud sepp, lõõtspillimängija parlamendihoone fuajees ja püksata mehed Riigikogu õues; põlevas saunas leili võtvad mehed, majorid paanikasse ajanud trumm ja lumesaanil otse päikese südamesse sõitmine; poro kui üks maailma targemaid loomi, veresööjate sõprus kajakanäksijatega ning suure ja väikese tähega Meri rahvaid vapustamas… Vaat selliseid asju olen ilmas ringi vaadates kogenud.
Ugrimugri maailm, kui selleni jõuda, on enam kui rahvad ja tavad, keeled ja meeled. See on hingeseisund, elamise viis."

Vaata ka, mida arvab raamatust Marko Pomerants:
Kui ugrimugrid lähedaseks loetud, võiks edasi minna luule juurde ja kaeda, millist luulet kirjutavad mari kirjanik Tatjana Otšejeva kogus "Valge ingel", vepsa kirjanik Nikolai Abramov kogus "Kurgede aeg", karjala kirjanik Vladimir Brendojev kogus "Sa oled armas", mansi kirjanik Juvan Šestalov kogus "Kuulake mu loitsu". Raamatud ilmunud sarjas "Väikeste rahvaste suur kirjandus".

Kommentaarid