Otse põhisisu juurde

Marko Matvere "Meri ja kuked"

http://www.apollo.ee/media/catalog/product/cache/1/image/530x751/17f82f742ffe127f42dca9de82fb58b1/9/7/9789949926770.jpg.jpg
Meri ja kuked: S/Y Nordea ilmareis 2. oktoober 2010 - 17. juuni 2012

"Go reisiraamatute" sarjas nägi ilmavalgust Marko Matvere reisipäevik "Meri ja kuked", mis on humoorikas ja otsekohene jutustus katamaraan Nordea ümbermaailmareisist. Raamat koosneb reisil kogunenud muljetest ning fotodest, kuid raamatust leiab ka Marko enda joonistusi. Miks meri ja miks kuked? Seda saab teada reisipäevikut lugedes.

Ümbermaailmapurjetaja Tiit Pruuli kirjutab raamatu saamisloost tagakaanel: "Küsisin Markolt, kui ta seda raamatut kokku panema hakkas, et kas ta tahab kirjutada asjadest nii, nagu need merel päriselt olid, või tahab kunsti teha. Marko ajas silmad punni, ütles "Mine põrgu!" ja naeris siis kõva häälega. Ja selline see Nordea reisi kokkuvõte nüüd ongi – aus, otsekohene ja lõbus! Kes merel käinud, neile ujub siit vastu palju tuttavat. Need, kes lihtsalt armastavad kaugeid maid ja ookeane, saavad tuttavaks paljude põnevate paikade ja inimestega."

Selle raamatuga võib vabalt teha nii: kas alustad algusest koos Marko ja tema reisiseltsilistega ümbermaailmareisi või lööd raamatu suvalisest kohast lahti, vaatad pilte, loed kõrvalt juttu ja siis lähed internetti googeldama, et saada rohkem teadmisi nende paikade kohta, mida purjetajad oma reisil külastasid. Ja nii ma teengi. Minu kaaslaseks arvuti kõrval saab aastaks Marko Matvere raamat "Meri ja kuked" ja mina alustan oma reisi Panama kanalist.

Soovitab Evi

Kommentaarid